Skladování šperků - Pro ženy vše

SKLADOVÁNÍ ŠPERKŮ

 1. Bižuterie nesnáší vodu

  Přesněji řečeno - jsou to úhlavní nepřátelé. Takže byste se neměla s bižuterií koupat, cachtat, oplachovat. Jasné je to u náhrdelníků, ale nezapomínejte také na náušnice. Je škoda si koupit krásné náušnice za 300 Kč, párkrát se s nimi vysprchovat a pozorovat, jak černají ony i vaše uši.
 2. Vlhko 

  Nejlepší je šperky, stejně tak jako šaty, skladovat na nějakém suchém místě. Takže určitě ne v koupelně a určitě ne ve sklepě. 
 3. Koupání v moři

  S vodou se také pojí mořská sůl. Je vždy lepší se od moře osprchovat a poté se ozdobit hezkým šperkem. Sůl je velice agresivní i k drahým kovům, natož k bižuterii.
 4. Špatné zacházení

  Ty z vás, které mají doma 30 náhrdelníků, 20 náramků a 40 náušnic to zná. Neřeším, nemám čas, rychle vyzkoušet, tohle se k tomu nehodí, tak další, to taky ne, další a pohazujete se šperky z krabičky do krabičky. Obzvlášť náhrdelníky/náramky/náušnice, které jsou tvořeny kamínky, jsou náchylné na otřesy. Sem tam může kamínek vypadnout a pokud nemáte doma náhradní, tak chcete pak chodit mezi lidi s polorozbitým šperkem? Dbejte o vaše šperky a zacházejte s nimi šetrně.